Lada Syndicate Club

Український ВАЗ клуб
Сьогодні: 29 березня 2024, 02:31

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 70 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5  Далі
Автор Повідомлення
Непрочитане повідомленняДодано: 18 січня 2023, 12:20 
Офлайн
LSC - SPAMER
Аватар користувача

З нами з: 10 березня 2014, 11:12
Повідомлень: 2701
Has thanked: 606 times
Been thanked: 423 times
Имя по паспорту: Олексій
Авто: ВАЗ 21144
Вчора ввімкнув свій інвертор. Запустився одразу. В розетці інвертора дійсно на обох клемах світиться фаза, хоча на пластику, біля гнізд розетки, відлиті ледве помітні символи "L" і "N".
Вентилятор шумить добряче: якщо заживлювати ноутбук для ведення уроків, то потрібно акум+інвертор ставити в одній кімнаті, а подовжувач до ноута тягнути в іншу.
Спробував підключити до нього котел: не працює. Тобто, турбіна і насос запускаються, а пальник не запалюється. Котел фазозалежний, тому потрібно буде "занулити" розетку так, як показано у відео по огляду інвертора, котре Юра нам підкинув на сторінці 2 теми.
Підключав через інвертор роутер - працює, йому до фазності байдуже. Але толку з того: кабельного інтеренту без світла однак нема. А заживлювати, як Юра, підсилювач в під'їзді у мене ресурсів не вистачить.
За який час інвертор розрядить акум 60-ку визначити поки не можу, тому що не давав йому потрібного навантаження. Але за час випробувань роутера і експерименту з котлом - кілька хвилин, напруга на шкалі приладу із 12,6В впала до 12,5В. А може так і мало бути, бо акумом користуються регулярно для освітлення. Та й погрішність замірів присутня. Підключу котел, то буду щось бачити в реальних умовах.

П.С. Юра, є запитання. Воно виникло у мене ще при перегляді відео, а потім я прочитав про це в коментарях під відео.
Цитата:
- ... Можете пояснити, будь ласка, трохи детальніше про занулення? Котел фазозалежний, тому доведеться брати нуль з розетки як ви показали. Наскільки це взагалі безпечно і чи немає якихось нюансів, які треба враховувати?
- Та наче ніяких нюансів. Робіть як показав на відео. Головне на фазу не підключіть в розетці! Якщо з'єднаєте з усім будинком через вилку-вилку, то і окремо занулювати не треба буде, все і так занулиться, але при умові, що ввідний автомат в будинок розриває тільки фазу, а нуль лишається від мережі. І не забувайте вимикати потужні споживачі і звісно ввідний автомат, щоб не пішла зустрічна напруга від мережі на інвертор. Це основна причина виходу з ладу.

Перестраховуюсь. Тобто, при зануленні котла з розетки, потрібно буде вимикати автомат для тих розеток, звідки беру нуль, аби зустрічна напруга не спалила інвертор при ввімкнені світла - струм перемінний. Автомат у мене вимикає тільки фазу. Так?


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Непрочитане повідомленняДодано: 19 січня 2023, 09:55 
Офлайн
LSC - SPAMER

З нами з: 18 березня 2014, 22:51
Повідомлень: 2620
Has thanked: 339 times
Been thanked: 465 times
Имя по паспорту: Юрій
Авто: ВАЗ 21140
alex_b52 написав:
Перестраховуюсь. Тобто, при зануленні котла з розетки, потрібно буде вимикати автомат для тих розеток, звідки беру нуль, аби зустрічна напруга не спалила інвертор при ввімкнені світла - струм перемінний. Автомат у мене вимикає тільки фазу. Так?
Вірно. Нуль іде з мережі, а мережева фаза вимикається обов'язково, причому так щоб не було помилкового ввімкнення. (Я викручував пробку і забирав. Бо навіть сусіди можуть випадково втикнути переплутавши квартири). Якщо на вводі автоматичний вимикач, то якусь табличку вішати. Якщо в квартирі розподільчий щит, то вимикати потрібну групу і вішати табличку. Всі автомати мають бути чітко підписані, бо обов'язково хтось переплутає. Позначити нуль на вилці котла, нуль в розетці і нуль на інверторі. Переключення робити неспіша, вдумчиво і перевіряти свої дії, бо навіть я робив помилки. Якби не перестраховка, то був би бабах. Мережу вмикати лише тоді, коли інвертор повністю від'єднаний і перевірений що він від'єднаний.
Нічого страшного в цьому нема, головне уважність.
Іще один нюанс я замітив. Коли вмикаєш вилку наприклад комп'ютера чи телевізора, де є конденсатори, проскакує іскра як горошина і вона може вивести інвертор з ладу. Для цього потрібно спочатку підключити вилку, а потім клавішою вмикати інвертор. Інвертор запускається з повільним підняттям напруги і конденсатори в блоку живлення повільно заряджаються і нема скачка струму. Тоді вже вмикається комп чи телевізор штатно кнопкою. Хоча телевізор від акумулятора я вважаю непотрібно, можна потерпіти, да і споживати вони можуть дуже багато (мій телевізор 120Вт жере).
Вентилятор можу розказати як приглушити, якщо цікавить.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Непрочитане повідомленняДодано: 19 січня 2023, 10:47 
Офлайн
LSC - SPAMER
Аватар користувача

З нами з: 10 березня 2014, 11:12
Повідомлень: 2701
Has thanked: 606 times
Been thanked: 423 times
Имя по паспорту: Олексій
Авто: ВАЗ 21144
Леон написав:
...(Я викручував пробку і забирав. Бо навіть сусіди можуть випадково втикнути переплутавши квартири). Якщо на вводі автоматичний вимикач, то якусь табличку вішати. ...
Іще один нюанс я замітив. Коли вмикаєш вилку наприклад комп'ютера чи телевізора, де є конденсатори, проскакує іскра як горошина і вона може вивести інвертор з ладу...

Заклею кухонний автомат смужкою червоної ізострічки: нехай сусіди звикають, що він постійно заліплений, це не їхнє і "нічого шастать". За підказку з іскрою теж дякую.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Непрочитане повідомленняДодано: 19 січня 2023, 12:19 
Офлайн
LSC - SPAMER

З нами з: 18 березня 2014, 22:51
Повідомлень: 2620
Has thanked: 339 times
Been thanked: 465 times
Имя по паспорту: Юрій
Авто: ВАЗ 21140
Багато інверторів палять не від'єднавши його від розетки. Коли з'явилась напруга в мережі інвертор вимикають кнопкою і вмикають мережу. 220В із мережі попадає на вихід 220 інвертора і транзисторам капут. Інвертор потрібно не вимикати, а від'єднувати від мережі. Крокодили 12В можна лишати навіть при зарядці акумулятора. Діапазон вхідної напруги інвертора ширший ніж зарядного пристрою (якщо це стандартна зарядка).


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Непрочитане повідомленняДодано: 20 січня 2023, 10:56 
Офлайн
LSC - SPAMER
Аватар користувача

З нами з: 10 березня 2014, 11:12
Повідомлень: 2701
Has thanked: 606 times
Been thanked: 423 times
Имя по паспорту: Олексій
Авто: ВАЗ 21144
Леон написав:
... Інвертори на ХХ (холостому ходу) досить багато споживають. Комп'ютерний близько 1А, для котла близько 2А. Тобто вони без підключеного навантаження можуть легко посадити акумулятор...
...Дружина користувалась комп'тером протягом 6 годин, акумуляторів вистачіло...

Тобто, вмикати інвертор потрібно лише під час роботи, весь інший час - тримати вимкнутим. Клеми знімати з акума не потрібно, тільки вимкнути кнопкою?
І друге: на 6 год. роботи компа вистачило акумуляторів "вертольотних" гелієвих?


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Непрочитане повідомленняДодано: 20 січня 2023, 15:23 
Офлайн
LSC - SPAMER

З нами з: 18 березня 2014, 22:51
Повідомлень: 2620
Has thanked: 339 times
Been thanked: 465 times
Имя по паспорту: Юрій
Авто: ВАЗ 21140
Конкретно наш синенький інвертор споживає 0,8А (приблизно 10Вт) на холостому ходу без навантаження. Коли вимкнений кнопкою і підключені клеми до АКБ, то нічого не споживає. Вхідні конденсатори навіть через добу держать напругу, значить споживання нуль. При роботі є ККД, який я думаю 85-90%. Наприклад якщо навантаження 100Вт, то із АКБ споживає 110-115Вт, а може і більше, адже тепло яке в ньому виділяється звідкісь береться. Да і залишати інвертор без потреби щоб гудів вентилятор навіщо.
Заміряли емність моїх акумуляторів. Лужний приблизно 70Аг (840Вт). Одна банка здихляча і розряджається першою в нуль, по ній і обмеження. Потрібно міняти електроліт, а це 20 літрів.
Свинцевий 110А, з якого можна брати без шкоди для його здоров'я приблизно 50-60Аг (600-700Вт).
Мій комп'ютер в середньому споживає приблизно 80Вт (700/80=8,75 годин). Якщо добавити освітлення і ще якісь дрібниці ватт 20, то разом навантаження приблизно 100Вт (700/100=7 годин). Це без врахування ККД. З ККД годин шість буде. Якщо один інтернет і інколи освітлення, то годин на десять вистачить.
Все це приблизно, бо залежить від навантаження, від ККД, від заряду АКБ, від напруги відсічки інвертора.

Приклад для АКБ 60Аг який має 100% ємкість і заряджений на 100% 60/0,8=75 годин. Тобто за 75 годин інвертор струмом ХХ без навантаження розрядить АКБ в повний нуль. При такому розряді свинцевий акумулятор втратить "безвозвратно" значну частину свого здоров'я. Свинцеві АКБ для довшого Їх життя не рекомендують розряджати нижче 50% своєї емкості.


Востаннє редагувалось Леон в 20 січня 2023, 15:51, всього редагувалось 1 раз.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Непрочитане повідомленняДодано: 20 січня 2023, 15:30 
Офлайн
LSC - SPAMER
Аватар користувача

З нами з: 01 березня 2014, 11:39
Повідомлень: 3101
Звідки: г.Первомайск Николаевская обл.
Has thanked: 370 times
Been thanked: 398 times
Имя по паспорту: Денис
Авто: ВАЗ 21114
Я теж придбав інвертора. На черзі зарядний пристрій та АКБ. Але я готуюсь до літа, тобто для холодильника я його придбав.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Непрочитане повідомленняДодано: 20 січня 2023, 15:54 
Офлайн
LSC - SPAMER

З нами з: 18 березня 2014, 22:51
Повідомлень: 2620
Has thanked: 339 times
Been thanked: 465 times
Имя по паспорту: Юрій
Авто: ВАЗ 21140
Денис далекоглядний. Літом теж будуть блекаути і нова проблема буде це збереження продуктів. Слабенькі інвертори холодильник не запустять. Лише якщо холодильник сучасний із малим споживанням і плавним пуском. Мій Краз коли стартує, то по району напруга просідає :hahaha: .


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Непрочитане повідомленняДодано: 20 січня 2023, 19:35 
Офлайн
LSC - SPAMER
Аватар користувача

З нами з: 01 березня 2014, 11:39
Повідомлень: 3101
Звідки: г.Первомайск Николаевская обл.
Has thanked: 370 times
Been thanked: 398 times
Имя по паспорту: Денис
Авто: ВАЗ 21114
Леон написав:
Денис далекоглядний. Літом теж будуть блекаути і нова проблема буде це збереження продуктів. Слабенькі інвертори холодильник не запустять. Лише якщо холодильник сучасний із малим споживанням і плавним пуском. Мій Краз коли стартує, то по району напруга просідає :hahaha: .

:rofl: :good:


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Непрочитане повідомленняДодано: 23 січня 2023, 11:22 
Офлайн
LSC - SPAMER
Аватар користувача

З нами з: 10 березня 2014, 11:12
Повідомлень: 2701
Has thanked: 606 times
Been thanked: 423 times
Имя по паспорту: Олексій
Авто: ВАЗ 21144
Денис 2 написав:
Я теж придбав інвертора. На черзі зарядний пристрій та АКБ. Але я готуюсь до літа, тобто для холодильника я його придбав.

От холєра: а я й не подумав так далеко. Оптимізму не вистачило)) Пора закуплятись, якраз ажіотаж на них впав.
Денис, що взяв? Чорний ящик- в студію))
Леон написав:
...Мій Краз коли стартує, то по району напруга просідає :hahaha: .

Дуже точне порівняння :good:


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Непрочитане повідомленняДодано: 23 січня 2023, 13:57 
Офлайн
LSC - SPAMER

З нами з: 18 березня 2014, 22:51
Повідомлень: 2620
Has thanked: 339 times
Been thanked: 465 times
Имя по паспорту: Юрій
Авто: ВАЗ 21140
Я ганяю інвертор більше щоб розкачати нікель кадмієві акумулятори. Тепер не лише освітлення, а і комп'ютер з котлом. Шикую так сказати.
Стосовно холодильника, приходжу до дружини, думаю пожартую трохи, що вона скаже.
Я. із приходом весни назріває нова проблема
Д. яка?
Я. проблема опалення відпаде і з'явиться проблема живлення холодильника
Д. ну і що
Я. от ти що з холодильником робити будеш?
Д. виключу да і все. Ніяких проблем.
Я. А продукти як зберігати?
Д. а що там зберігати, готовити на один день да і все, ніяких проблем.
Я трохи підвис із геніальною ідеєю щоб хтось не вимикав холодильник вимкнути його самому. Нема холодильника, нема проблеми. Аж через декілька годин мій мозок почав усвідомлювати цю блондинисту логіку. На крайняк дійсно можна так робити. Свіжозварені блюда добу легко зберігаються якщо туди не лізти грязним інструментом. Довготривале зберігається в морозильній камері, яка дуже довго тримає холод. Або в холодильник під випарник можна покласти дві пляшки води, вона замерзне і довго буде тримати холод. Такий акумулятор холоду вийде. Так що не все так страшно. Якщо будуть графіки 4х4 то без проблем переживемо.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Непрочитане повідомленняДодано: 23 січня 2023, 15:09 
Офлайн
LSC - SPAMER
Аватар користувача

З нами з: 01 березня 2014, 11:39
Повідомлень: 3101
Звідки: г.Первомайск Николаевская обл.
Has thanked: 370 times
Been thanked: 398 times
Имя по паспорту: Денис
Авто: ВАЗ 21114
Побратим ще до ажіотажу їх декілька штук придбав. От мені один і запропонував, а я не відмовився.


Приєднані файли:
20230123_140403.jpg
20230123_140403.jpg [ 142.5 Кб | Переглянуто 242 разів ]
Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Непрочитане повідомленняДодано: 23 січня 2023, 23:59 
Офлайн
LSC - SPAMER

З нами з: 18 березня 2014, 22:51
Повідомлень: 2620
Has thanked: 339 times
Been thanked: 465 times
Имя по паспорту: Юрій
Авто: ВАЗ 21140
:good: десь я таке вже бачів :biggrin:


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Непрочитане повідомленняДодано: 24 січня 2023, 09:24 
Офлайн
LSC - SPAMER
Аватар користувача

З нами з: 01 березня 2014, 11:39
Повідомлень: 3101
Звідки: г.Первомайск Николаевская обл.
Has thanked: 370 times
Been thanked: 398 times
Имя по паспорту: Денис
Авто: ВАЗ 21114
Леон написав:
:good: десь я таке вже бачів :biggrin:

:pardon: :jokingly:


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Непрочитане повідомленняДодано: 24 січня 2023, 12:06 
Офлайн
LSC - SPAMER
Аватар користувача

З нами з: 10 березня 2014, 11:12
Повідомлень: 2701
Has thanked: 606 times
Been thanked: 423 times
Имя по паспорту: Олексій
Авто: ВАЗ 21144
Леон написав:
... На крайняк дійсно можна так робити. Свіжозварені блюда добу легко зберігаються якщо туди не лізти грязним інструментом. Довготривале зберігається в морозильній камері, яка дуже довго тримає холод. Або в холодильник під випарник можна покласти дві пляшки води, вона замерзне і довго буде тримати холод. Такий акумулятор холоду вийде. Так що не все так страшно. Якщо будуть графіки 4х4 то без проблем переживемо.

На жаль, не все так і просто.
1. Дві пляшки потрібно морозити: будеш рипати морозильником - намерзне в ньому дуже багато і дуже швидко. В морозильну камеру, за інструкцією, бажано класти на зберігання вже заморожені продукти і призначена вона не для щоденного "рип-рип" дверима і постійного заморожування свіжих продуктів (пляшки з водою кімнатної температури).
2. Щодня варити свіже - добре, але це якщо інші складові цього процесу нормально функціонують: магазин і продукти в ньому; час, щоб все купити; час і вода+світло+газ, щоб приготувати. Згоден, готувати можна при фонарику та із запасів води - аби лиш газ, так практикуємо. Але готувати щодня - це вже сімейний "вахтовий метод", бо якщо все звалити на саму дружину - "взвиє" через три дні)))
От якщо ДІЙСНО "будуть графіки 4х4", то і "без проблем переживемо". Зараз у нас, наприклад, графік +2/-4. То це, хочу вам сказати - повна срака. Тому що, обленерго ще дає "допуски" +\- пів години. В результаті отримуємо +1,5/-4,5. В ці півтори години тричі на добу (вранці/вдень/ввечері) потрібно встигнути: все помити, самому помитись на роботу/з роботи, по дому роботу переробити і т.д., і т.п. Мовчу вже, що потрібно ще й акумулятор якось зарядити, а йому дві години помагає як сухій дупі попіл)) Прийшов ввечері з роботи - світла нема. Чекаєш три-чотири години в темноті (дивлячись, коли приперся) - з'явилось, бінго!! І всі погнали "сракавмилі"...
Тільки не пишіть мені про розбомблених і переселених, яким в рази гірше: я все розумію, не "писакаабищо" - за всіх серце болить. І за хлопців теж. Зараз не про те мова. Просто, ми ще дійсно не сидимо аварійно по три-чотири доби (тьху-тьху-тьху!!!) без світла, є вода/газ... Тому так оптимістично плануємо. Надіємось на краще - МИРУ нам всім!!

Що до інвертора: вже третій близнюк у нас в групі - з Юриної подачі. Вітаю, Денис.
Але ж він звичайний холодильник хіба витягне, типу "Краз" :yes: ?


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 70 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron
Працює на phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2011 Українська підтримка phpBB