Lada Syndicate Club

Український ВАЗ клуб
Сьогодні: 28 березня 2024, 17:47

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 389 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 26  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Кулинария
Непрочитане повідомленняДодано: 11 грудня 2022, 21:58 
Офлайн
LSC - SPAMER

З нами з: 09 березня 2014, 21:24
Повідомлень: 631
Звідки: Киев
Has thanked: 38 times
Been thanked: 79 times
Имя по паспорту: Сергей
Авто: Kia Ceed
Інформація перевірена на собі.
При приготуванні тушонки з курки ніякої води в мясо не додавати, навіть коли помив витерти або дати висохнуть.
Банка не вздувається, але коли відкриваєш десь через місяця півтора-два стоїть запах тухлятини.
Стерилізувалась майже 5 годин і ще годину остигала в кастрюлі з водою.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Кулинария
Непрочитане повідомленняДодано: 13 грудня 2022, 13:30 
Офлайн
LSC - SPAMER
Аватар користувача

З нами з: 10 березня 2014, 11:12
Повідомлень: 2701
Has thanked: 606 times
Been thanked: 423 times
Имя по паспорту: Олексій
Авто: ВАЗ 21144
Багато подібних відгуків читав в інтернеті. Щось десь пішло не так. Зробив кілька банок на пробу, води не додавав. Воду ні до якого м'яса не давав. Вже не пам'ятаю, чи сушив паперовими рушничками - зазвичай, я так роблю. Відкрию - побачу, вірніше - відчую на запах, результат. Ще читав, що таке можливо, коли варять тушонку без автоклаву, але з кісточками. Хто зна.
Воно хоч їстівне було, чи ти його так все і викинув, понюхавши - не ризикнув здоров'ям? Скоріш за все викинув, раз так тхнуло.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Кулинария
Непрочитане повідомленняДодано: 14 грудня 2022, 12:55 
Офлайн
LSC - SPAMER
Аватар користувача

З нами з: 10 березня 2014, 11:12
Повідомлень: 2701
Has thanked: 606 times
Been thanked: 423 times
Имя по паспорту: Олексій
Авто: ВАЗ 21144
Ви вмієте правильно млинці для налисників із сиром робити? Я якось задав питання: чому налисники розмотуються і не тримаються рулетиком? Мені пояснили тонкощі, хочу тут із вами поділитись.
Інгредієнти:
0,5/0,75л молока,
5шт. яєць (або 3шт. - для економії),
олія,
мука,
сіль,
цукор.
Половину молока розколотити з яйцями (можна з половиною яєць).
Додати муку, розколотити до густенького тіста. Так легше розколочувати муку, щоб не збивалась грудочками. В рідкому тісті мука легко збирається грудочками.
Додавати потроху молоко і розколочувати тісто до стану ряжанки. Спробувати черпаком: набрав і вилив назад. Воно має вільно литись – аж каплі висять під черпаком, але не водянисте. Молока добавляти стільки, скільки ввійде - до потрібного результату.
Додати дрібку солі (обов’язково) і трішки цукру.
В готове тісто обов’язково додати дві-три столових ложки олії. Добре розколотити.
Тісто наливати черпаком на вже гарячу сковорідку з олією. Нахиляючи сковорідку в різні сторони, розподілити тісто рівномірно по дні тоненьким шаром. Після першого млинця подивитись, чи достатньо тісто рідке: чи млинець тоненький і не твердий. Довести тісто до потрібної густоти, додаючи молоко. Воду не додавати!!
Смажити з обох сторін, поки тісто почне схоплюватись, але млинчики ще білі – щоб не стали коричневими. Млинці мають бути біленько-жовтенькі і тоненькі.
В готові млинці класти сир, розмішаний із яйцем і цукром (чи солоний, чи просто сир без нічого - хто що любить), замотувати в струдлики.
В скляну каструлю, змащену олією, скласти налисники шарами, легенько перемащуючи кожен шар олією. Поставити в гарячу духовку на 180°/200°С. Тримати, поки олійка на дні не почне закипати, а краєчки («хвостики») налисників не почнуть коричневіти.
Вийняти з духовки. Готово.
П.С. Якщо тісто буде густим, чи на воді - млинець буде твердим і готові налисники будуть розгортатись. Такі млинці підійдуть для складання з начинкою конвертиком. Товстий млинець теж розмотається.
Смачного вам.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Кулинария
Непрочитане повідомленняДодано: 14 грудня 2022, 16:28 
Офлайн
LSC - SPAMER

З нами з: 18 березня 2014, 22:51
Повідомлень: 2620
Has thanked: 339 times
Been thanked: 465 times
Имя по паспорту: Юрій
Авто: ВАЗ 21140
Я трохи по іншому роблю, бо не люблю довго колупатись. У високу пластикову миску з носиком заливаю молоко, трохи води кип'яченої, муку, яйця, цукр, сіль, олію і блендером збиваю до потрібної густини з додаванням муки або рідини. Хвилин 5-10 стоїть, бо мука набухає і густина міняється. На гарячу сковорідку для випікання млинців одразу із миски і далі як Олексій писав. Дружина мастить сиром і в холодильник. Далі хто бажає підсмажує на вершковому маслі до рум'яності. Пахнота, смакота.
Якщо замішувати лише на молоці без води, то швидко пригорають при випіканні і дуже ніжні, легко рвуться.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Кулинария
Непрочитане повідомленняДодано: 25 грудня 2022, 15:55 
Офлайн
LSC - SPAMER

З нами з: 09 березня 2014, 21:24
Повідомлень: 631
Звідки: Киев
Has thanked: 38 times
Been thanked: 79 times
Имя по паспорту: Сергей
Авто: Kia Ceed
alex_b52 написав:
Скоріш за все викинув, раз так тхнуло.


Буду відвертим, не викинув, але і не їв.
А ось коти наїлись до відвалу, з картошкою їм мішали :biggrin: :biggrin:


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Кулинария
Непрочитане повідомленняДодано: 25 грудня 2022, 19:51 
Офлайн
LSC - SPAMER

З нами з: 18 березня 2014, 22:51
Повідомлень: 2620
Has thanked: 339 times
Been thanked: 465 times
Имя по паспорту: Юрій
Авто: ВАЗ 21140
Коти нагадили як колись у нас було. Готували тушонку в промислових масштабах в автоклавах сотнями півлітрових банок і також були браки всієї партії. Не могли зрозуміти причини, тушонка була чорна і страшна. Виявилось м'ясо привозили браковане. Коли в худоби була температура і її забивали, то на вигляд все гарне, а коли зварити то капут. Собаки тоді жирували від пуза.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Кулинария
Непрочитане повідомленняДодано: 27 грудня 2022, 10:37 
Офлайн
LSC - SPAMER
Аватар користувача

З нами з: 10 березня 2014, 11:12
Повідомлень: 2701
Has thanked: 606 times
Been thanked: 423 times
Имя по паспорту: Олексій
Авто: ВАЗ 21144
Читаю ваші коментарі і вже косо поглядаю на ті гарні кілька баночок курячої тушонки.
Недавно писав, що хочу закоптити свинячі вуха, а вони маленькі в продажу. Та я вчора найшов в холодильнику, куплені раніше і заморожені, чотири "лопухи", і за вечір все встиг, не дивлячись на відключення світла.
До стружки вільхи, яблуні та сливи, цього разу додав ще трохи вишні. Після копчення залишив вистигати в коптильні, десь до 30*С: для насичення ароматом диму. І воно таки працює.
Ніч провисіли на балконі, щоб канцерогени вивітрились. Вранці вийшов знімати - запах такий, що слина по бороді тече.
Тепер ще визріють в паперових пакетах і кульках в холодильнику пару днів - і можна святкувати.
Якщо встигнуть дозріти, бо вчора вже всі на них облизувались - "ось тут краєчок відрізати", прямо на гарячих.
П.С. Якщо будете коптити, хочу попередити, що справжній аромат продукту буде лише після вивітрювання, а смак - після дозрівання. Хоча, зі смаком питання спірне, та для мене - саме так. Але до вивітрювання, споживати продукт не рекомендую.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Кулинария
Непрочитане повідомленняДодано: 09 січня 2023, 23:15 
Офлайн
LSC - SPAMER

З нами з: 09 березня 2014, 21:24
Повідомлень: 631
Звідки: Киев
Has thanked: 38 times
Been thanked: 79 times
Имя по паспорту: Сергей
Авто: Kia Ceed
Оце почитав і згадав, в мене теж коптильня є, але в минулому році так і не довелось користуватись.

А в нас гараж якраз біля інфраструктури, якогось разу одна з ракет трохи недоцілила і лягла в гаражі, багато шкоди наробила, дуже багато, тому зараз туди майже не ізжу, а як тільки тривога, тікаю як від сказу.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Кулинария
Непрочитане повідомленняДодано: 10 січня 2023, 13:07 
Офлайн
LSC - SPAMER
Аватар користувача

З нами з: 10 березня 2014, 11:12
Повідомлень: 2701
Has thanked: 606 times
Been thanked: 423 times
Имя по паспорту: Олексій
Авто: ВАЗ 21144
Так... ""Веселі", брате, часи настали"...
Моя коптильня пролежала в гаражі кілька років (з де-яких причин), поки я за неї взявся. А зараз шкодую за упущеним часом і можливостями потішити близьких чимось смачним. Спробуй, все ж таки, якось забрати її додому. Приготування в коптильні "затягує" і робить "залежним" - в самому позитивному сенсі цих понять.
Я вже готував різні продукти і різними способами. Крім риби: пишуть на форумах, що потім дуже важко відмити коптильню, тобто, вивести рибний запах. А так як від мене мої домашні чекають, в основному, що я приготую ковбасо-м'ясо-сально-вушні делікатеси, то за рибою ніхто і не шкодує.
Хочу порадити: купи до неї кулінарний термометр з виносним (на шнурку) щупом. А якщо на кришці коптильні термометр не встановлено - то краще з двома. Один щуп буде заміряти температуру в середині продукту під час приготування. Він і в духовці згодиться, і в коптильні, і для приготування різних продуктів. З ним ти не пересушиш м'ясо чи курку в фользі в духовці і вона точно буде готова; в коптильні зайве не перетримаєш. І, якщо правильно наміряв трісочок для копчення, то продукт гарантовано не буде чорний і гіркий. Другим будеш заміряти температуру в коптильні (духовці) - для правильного процесу приготування. Тільки не купуй самий дешевий: почитай відгуки на форумах і купи один раз хорошу річ. Я купив дешеву пластмаску, тепер він у мене, після години роботи, показує в коптильні -18*С. Чи то щуп зіпсувався, чи сам прилад, чи контакти йому потрібно перепаяти? - хто зна. Я б Юру попросив глянути, але пересилка туди-сюди по НП буде вартувати нового термометра (копчені вуха за роботу не враховуються!! :drinks: ) Доведеться самому порпатись. Однак, планую на Алі щось більш надійне вибрати. І вже з двома, а не з одним, щупами.
Зрозуміло, що копчені страви постійно їсти не будеш: не дуже корисно для організму. Але - нехай інколи - отримаєш задоволення і душевний спокій від самого процесу, подихаєш димком, наче на природі влітку біля мангалу. Та ще й будеш мати делікатес. Повір, ніякі покупні з магазину копчення в порівняння не йдуть із таким продуктом. Тим більше, що там, в основному, все вимочене в "рідкому димі", тобто в дьогті. А у тебе - сировина свіжа, своїми руками оброблена, сам приготував. І все тільки-тільки з димку фруктових дерев. А потім, якось спробуєш копченостей від досвіченого майстра і у тебе з'явиться азарт "переплюнути" конкурента))
Удачі.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Кулинария
Непрочитане повідомленняДодано: 17 січня 2023, 15:25 
Офлайн
LSC - SPAMER
Аватар користувача

З нами з: 10 березня 2014, 11:12
Повідомлень: 2701
Has thanked: 606 times
Been thanked: 423 times
Имя по паспорту: Олексій
Авто: ВАЗ 21144
Оселедець (філе) - 500г
цибуля - 100г
варені яйця - 2шт.
яблуко (кисленьке) - 100г
масло - 90г
цукор - 1ч.л.
оцет - 1ч.л.
Молоти в блендері до стану пасти чи паштету.
Мастити на хліб і їсти. Можна по намащеному порізаним свіжим кропом посипати.
П.С. Поглядаю на обрізки (черевця) з червоної риби: не набагато дорожче оселедця, жирне, не солоне. Спробувати б.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Кулинария
Непрочитане повідомленняДодано: 21 січня 2023, 20:45 
Офлайн
LSC - SPAMER

З нами з: 09 березня 2014, 21:24
Повідомлень: 631
Звідки: Киев
Has thanked: 38 times
Been thanked: 79 times
Имя по паспорту: Сергей
Авто: Kia Ceed
Із того що вже зрозумів для себе по коптильні.
На коптильні встановлений термометр, але чомусь більше 90 град нагнати не можу,
по тріскам, завжди роблю асорті і останнім часом не замочую, немає вологи на верхніх кусках
через хвилин 10-15 як пішов димок відкриваю кришку і випускаю "гіркий дим",
спочатку кочегарю сильно, а потім тільки підтримую, і після закінчення зразу не прибираю з пічки а даю остигати разом з нею десь хвилин 30-40, а потім достаю.
І продукти на копчення готовлю тільки сухим методом.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Кулинария
Непрочитане повідомленняДодано: 23 січня 2023, 11:00 
Офлайн
LSC - SPAMER
Аватар користувача

З нами з: 10 березня 2014, 11:12
Повідомлень: 2701
Has thanked: 606 times
Been thanked: 423 times
Имя по паспорту: Олексій
Авто: ВАЗ 21144
Зі свого невеликого досвіду.
1. Ніколи тріски не мочив, бо вважаю це не логічним. Підготовлений продукт сушиш пів-дня чи всю ніч, аби вологи не було: бо пристає сажа і не пристає "загар", а потім ще й гірчить. І раптом - мокрі тріски кладеш. Потім всі дають сильний вогонь: волога різко випаровується із трісок і одразу сідає на холодний, ще не прогрітий продукт. Нонсенс. Там і так конденсату на кришці вистачає, збігає по ній в водяний затвор. Кажуть, що тріски мочать, аби довше тліли. Краще вже плавніше і довше розігірвати коптильню на початку: так дійсно довше тліє. І залишати вистигати, не відкриваючи, після копчення: насичується ароматом диму дуже гарно.
Інша справа, коли тріски замочують в коньяку, віскі, винах і т.д., а потім висушують - це вже "гурмани" від копчення. Але мене, на щастя, ще так не "забрало"))
2. Я від великого вогню на початку копчення, "для запуску диму", відмовився. Середній вогонь - і все добре працює, температура поступово росте. Після появи диму, навіть зменшую трохи полум'я. І дим перший не випускаю. І ні разу нічого не гірчило: ні курка, ні сало, ні м'ясо, ні вуха. Вважаю, що "гіркий дим", який всі дружно випускають, якраз і утворюється, коли запускаєш процес одразу на великому вогні. Потім ти випустив все, що "зашкварив" великим вогнем, зменшив полум'я і нормально коптиш. Питання: а для чого "шкварив"?))
Справжній колір продукт завжди буде мати тільки після вивітрювання.
3. Доречі, про непрогрітий продукт. Якщо так як зараз, взимку, я вивітрюю мариноване м'ясо чи сало в прохолодному приміщенні, то перед копченням вивішую його в кухні - аби набуло кімнатної температури. Так само і коптильня: тримаю її на балконі, то, за деякий час перед копченням, вношу в кухню для прогріву. Або, перед самою закладкою, прогріваю злегка на запалених конфорках.
4. Замочувати продукти перед копченням в маринаді теж пробував, але сухим посолом всім подобається більше, то ним і користуюсь.
5. По влаштованому термометру на кришці коптильні, доганяв температуру всередині до 110*С. Однак, є нюанс. Якщо ти коптиш в квартирі на газовій плиті із ввімкненою витяжкою, зверни увагу, на яких обертах працює вентилятор витяжки. Сильний протяг вистуджує коптильню з того боку, звідки дме. Я взимку з тієї строни велику кухонну дощечку ставив: закривав бік оптильні, бо вистигала від потоку холодного повітря.
Або це термометр такий: вони там всі брешуть, бо водяні, а їх поставили на повітря. Мій бреше в меншу сторону на 5*С. Кажу ж: купи кулінарний термометр на два щупи і буде тобі щастя. Спробуєш - і без нього вже коптити не захочеться. Взагалі, він на кухні річ корисна.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Кулинария
Непрочитане повідомленняДодано: 28 січня 2023, 22:54 
Офлайн
LSC - SPAMER

З нами з: 09 березня 2014, 21:24
Повідомлень: 631
Звідки: Киев
Has thanked: 38 times
Been thanked: 79 times
Имя по паспорту: Сергей
Авто: Kia Ceed
Я копчу на вулиці, тому водяним затвором не користуюсь, а ось за середній вогонь треба спробувати.

Дядьки на роботі різали ольху на дрова, підігнали відро тирси з під бензопили.
Тут два питання, чи не занадто мілка і чи багато масла там залишається, яке йде на змащування цепка?


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Кулинария
Непрочитане повідомленняДодано: 30 січня 2023, 12:33 
Офлайн
LSC - SPAMER
Аватар користувача

З нами з: 10 березня 2014, 11:12
Повідомлень: 2701
Has thanked: 606 times
Been thanked: 423 times
Имя по паспорту: Олексій
Авто: ВАЗ 21144
На вулиці коптити круто: є свій шарм. Але, якщо коптиш на вулиці, то температура навколишня буде давати свої поправки. Знаю про це з часів, коли раніше коптили в бочці на городі: температуру регулювали полум'ям (заслінкою в топці). А визначали - пробували дим на руку, що через мішковину виходив, а ще бочку лапали. Все на досвіді. Так що прилаштовуйся.
По середньому вогні визначишся теж з практики, тут одного правила немає, все через досвід. Я для себе визначився, і так як роблю - мене влаштовує.
А от тирсу з-під пилки я б не брав, по описаних тобою ж причинах:
- масло там є по любому;
- і вона занадто дрібна: буде швидко згорати, а не тліти.
Я ножиком стругаю трісочки з гіляк - грубенька стружка. Сама гілка десь на три пальці, кору знімаю. Така крупна стружка коптить довго і не горить. А дрібні гілячки груші, сливи, яблуні, черешні, перебиті в дробильні (мені підігнали, коли чистили садок) трохи крупніші тирси і вони перегорають швидко на міленький попіл. Сиплю їх більше - чорнить продукт. Правильну фракцію тріски для копчення продають в паперових пакетах разом із коптильнями і окремо. Не швидко згорає, зручно відміряти. На те і орієнтуйся.
Для того, аби на дні коптильні не нагорали вугляки і шлак, використовую саморобні мисочки із фольги: формую їх на дні круглої кришки із пласким дном. Ставлю на дно коптильні в місцях над фаєрками плити. Потім тільки попілець висипав - і користуйся нею надалі. Вистачає на кілька разів.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Кулинария
Непрочитане повідомленняДодано: 04 лютого 2023, 21:20 
Офлайн
LSC - SPAMER

З нами з: 09 березня 2014, 21:24
Повідомлень: 631
Звідки: Киев
Has thanked: 38 times
Been thanked: 79 times
Имя по паспорту: Сергей
Авто: Kia Ceed
вже давно зробив ось таку приспособу із старого ножа, куска рейки і кутника. https://24ka.com.ua/p1009190744-drovoko ... gImTvD_BwE.

Кругляшки ріжу товщиною 1,5-2 см, а потім цією штукою колеться дуже легко на любий розмір. Але попелу немає, залишаються куски вугілля, віником спокійно вимітається.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 389 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 26  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron
Працює на phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2011 Українська підтримка phpBB