Lada Syndicate Club

Український ВАЗ клуб
Сьогодні: 29 березня 2024, 02:08

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 1 повідомлення ] 
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: ВИНО
Непрочитане повідомленняДодано: 07 жовтня 2022, 14:49 
Офлайн
LSC - SPAMER
Аватар користувача

З нами з: 10 березня 2014, 11:12
Повідомлень: 2701
Has thanked: 606 times
Been thanked: 423 times
Имя по паспорту: Олексій
Авто: ВАЗ 21144
Хлопці, напевно хтось із вас робить домашнє вино. Знаю, що де в кого є дача, може й село. Отже, є матеріал для "творчості". Я не гуру в цих питаннях, але це не заважає мені робити смачні слабко алкогольні напої для кола сім'ї. Вперше, що колись зробив - сидр, з дармової сировини: в старому, недокорчованому садку набрав антонівки і видавив сік. Напій вийшов газований, як шампанське. Такого смаку і газованості ні разу більше не отримав - згадуємо його до цих пір.
Потім були ще різні вина, наливки, вишняки, сливняки – в «виробництво» йшло все, що росло в селі на межах городів і в чужих садках - жартую. Там межі були три метри шириною, а на них - "лісосмуги" з фруктових дерев: більше таких меж ніде не зустрічав.
Вино робив щоразу в 10-ти літровому бутлі, отримував максимум 6л готового продукту, так як його багато й не потрібно. Все інше - і того менше, літр-два. Недавно виявив пляшку сливняку десь 1997р. - тоді не подужали, а потім про нього забули.
В період чорнобильської трагедії, лікарі рекомендували пити самим і давати по ложці в день дітям смородинове вино: ніби воно виводить радіацію з організму. Не знаю, чи це правда, але вино таке робив.
Та із синього домашнього винограду зброджений сік роблю обов'язково, коли є виноград - дійсно смачний, не міцний напій. Експериментував з багатьма фруктами-ягодами, та виноградний - саме воно.
Я не профі, не виготовляю "Мадери", "Каберне", "Аліготе" і т.п. Працюю без цукромірів і спиртометрів, за практичними навичками. Опишу, як це роблю я, а ви поділіться вашими практиками - якщо є таке бажання.
Цитата:
ВИНО ВИШНЕВО-МАЛИНОВЕ
Вишня свіжа, з кісточками – 4кг;
Малина свіжа – 0,5кг;
Вишня дрильована з соком – 0,5л (підбродивша);
Цукор – 2,5кг;
Вода – 5л.
Співвідношення класичне: 2х1х2 (ягода/цукор/вода).
Вишню помив і перебрав від плодоніжок і зіпсованих ягід.
Висипав у ємність, влив підбродивший сік малини (був під рукою), засипав цукром. Свіжу малину, окремо в мисці, перем'яв і додав її до вишні. Все ще раз ретельно перемішав руками разом з цукром, щоб роздушити вишню. Цукор попередньо трохи розтанув. Долив воду. До верху посуду потрібно залишати біля чверті об'єму.
Перемішав дерев’яною лопаткою. Ємність зверху обв'язав тканиною, щоб мушки не лізли, і залишив зброджуватись.
Через пів-доби підійшла "шапкою" мезга: перемішав дерев'яною лопаткою і знову обв'язав.
Перші два-три дні ягода особливо бурхливо "грає": потрібно перемішувати через кожні 6год. максимум, тому що "шапка" підсихає зверху і вино може підкиснути.
Пройшло 15 днів. По правилах мало бути 5–9 (до 12-ти). Але грало гарно, з'явився запах вина, замість аромату сиропу. Перемішували: ранок – обід – вечір - на ніч (6 - 12 – 18 – 22/23год.) Спочатку шуміло сильно цілий тиждень. Потім трохи легше. На момент зливання, ще трошки пінило при перемішуванні.
Віджав мезгу окремо, процідив вино. Туди ж віджав ще стакан малини, перем'ятої із ложкою цукру (не бродила). Злив у 10л бутель "по плечі", натягнув рукавицю із дірочкою в середньому пальці: в обід злив – ввечері вже надуло рукавицю.
Бродило ще біля трьох тижнів, поки рукавиця впала.
Зняв з осаду і закатав в літрові банки звичайними кришками, підклавши під них харчову плівку – аби не було контакту з металом.
Вино солодке, з приємним ароматом і зі слабенькою гірчинкою, тому що не відділяв кісточку від вишні.

Мене якось пригостили пляшкою фірмового львівського напою "П'яна вишня". Порівняно із вище описаним вином, то "п'яна" поряд не стояла.
Цитата:
ВИНОГРАДНЕ ВИНО.
Традиційно, ми видушували пресом сік із щойно зібраного винограду і вже далі по технології. Цього року винограду було мало - всього біля шести відер. Тому, я його частинами перетовк кописткою - цілими гронами, відібравши зіпсовані ягоди і вигнавши жучків-павучків. Ягоди не мию, аби на них залишились природні дріжджі для бродіння. Зсипав в емальовану каструлю, обв'язав тканиною, аби мушва не лізла, та залишив в каструлі бродити.
Процес бродіння став помітним тільки на четвертий день, бо стояло в прохолодному місці. Перемішував з мезгою двічі на день.
Шостого дня вже бродило активно (перемішував частіше). В цей же день зняв «шапку», віджав сусло вручну, через густу тюль і перелив сік у 20л бутель. «Шапку» віджав окремо і теж злив у бутель. В загальному, соку отримав 18л. З-під пресу, можливо, було б на пару літрів соку більше, але заводитись із ним на такій кількості винограду не було бажання.
Перецідити через марлю не вийшло: сік ще не дав першого осаду – не освітлився. Забрав його в тепло, поставив все як є під водяний затвор, без додавання цукру. Грало дуже активно. По-правильному, то вино повинно бродити в теплому і темному приміщенні. Якщо немає такого місця - обмотайте бутель чимось не прозорим і поставте в квартирі так, аби його ніхто не турбував. Я ставлю бутель в кімнаті, в глибоку пластмасову миску і накриваю зверху великим чистим мішком - якщо є сумніви, що може погнати шуму через затвор, чи вирвати затичку.
На четвертий день бродіння під затвором, додав першу частину цукру в кількості 1,2кг, з розрахунку 50/70г цукру на 1л соку.
Зазвичай, я роблю загальну пропорцію 0,3кг/1л, якщо виноград не дуже солодкий. Тобто, 3кг цукру на 10л соку. Цього разу маю додати приблизно 5,4кг цукру на 18л соку: виноград втратив цукристість від затяжних дощів.
Знімаю водяний затвор, зливаю через трубку в емальовану каструлю з цукром близько 3л соку, розмішую силіконовою лопаткою цукор і вливаю назад в бутель. Весь посуд, яким користуєтесь, має бути сухим і абсолютно чистим.
Грало активно, сильно не пінило, вверх не підіймалось.
Через чотири дні вперше зняв з осаду, вимив бутель, додав до вина 2,6кг цукру, поставив затвор. Якщо сік віджатий і профільтрований з-під пресу, то з осаду можна не знімати: його там обмаль. По ситуації.
Зараз вино "в процесі". Залишок - 1,6кг цукру - додав ще через чотири дні, тоді, коли активність бродіння трохи знизилась. На цьому етапі вже відчувається, що продукт наближається до стану вина, починає чуть "гріти" горло. Після додавання цукру, вино знову трохи активізувалось і потихенько, з великими паузами, булькає в водяному затворі.
Коли бродіння почне згасати, замість водяного затвору одягну на горловину гумову рукавицю з дірочкою в пальці, і вино буде доброджувати, допоки рукавиця не впаде: так легше відслідкувати факт зупинки бродіння. Процес може зайняти і два, і три тижні: залежить від винограду, кількості цукру і температури в приміщенні, де "грає" вино.
Потім зніму вино з осаду через трубочку, розіллю його в сухий скляний посуд і поставлю в темне прохолодне місце. Наповнювати посуд вином потрібно максимально під кришку, аби не залишалось місця для повітря. Зазвичай, це трилітрові вимиті висушені банки. Закатую косерваційною кришкою, підкладаючи під неї харчову плівку: аби вино не контактувало з металом.
Кажуть, що на цьому етапі, якщо потрібно, можна додати цукру за смаком, хоча я так ніколи не робив.
По мірі випадіння осаду під час дозрівання, можна зняти вино ще разів зо два. Дозріє воно приблизно через два/три місяці після розливу. Та чим "старіше" - тим смачніше.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 1 повідомлення ] 

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron
Працює на phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2011 Українська підтримка phpBB